Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Nowy Rok w Polsce

Nowy Rok

Mówi się, że jaki Nowy Rok taki cały rok, dlatego większość z nas dokłada wszelkich starań, aby przywitać Nowy Rok w przyjemnej atmosferze, w gronie znajomych i w bardzo dobrym nastroju. Wierzymy, że jeśli tak się stanie czerwona kartka w kalendarzu z pierwszym stycznia będzie obietnicą nowego, a kolejne dni nadchodzącego roku przyniosą nam wiele pozytywnych chwil, dużo radości i uśmiechu. Pierwszym krokiem aby tego dokonać ma być udana zabawa noworoczna. Jest wiele możliwości na spędzenie tego czasu. Wielkie, eleganckie bale ze strojnymi sukniami, klasycznymi smokingami, wirującymi na parkiecie tancerzami, wyszukanymi potrawami i zimnym szampanem w smukłych kieliszkach, domowe imprezy w sprawdzonym gronie, płytami CD, zrzucie na jedzenie, szampanie z Biedronki i ciasnym przedpokoju, który z tej okazji stał się tanecznym parkietem. Są i tacy, którzy w tym dniu wybierają imprezy plenerowe. Wielkie miasta, na swych rynkach, co roku organizują noworoczne koncerty z występami popularnych artystów. Wszyscy uczestnicy takich imprez, z tysiącami innych osób, w kolorowym tłumie odliczają minuty dzielące ich od Nowego Roku, a potem wielka radość, kaskady szampana i życzenia składane przypadkowym osobom. W tej chwili nawet siarczysty mróz nie jest taki straszny. Oczywiście nie wszyscy marzną i witają Nowy Rok w tym samym czasie. Różne kontynenty, różne strefy czasowe wierzenia i kultury. No ale to już inna historia.

Tak jak zostało powiedziane Nowy Rok to pretekst do dobrej i hucznej zabawy, ale jest jeszcze druga strona medalu. Noworoczne postanowienia. Któż z nas choć raz w swoim życiu nie obiecywał sobie, że wraz z nastaniem nowego czasu, odmieni swoje stare, dotychczasowe życie. Zerwie z nałogiem, zrzuci zbędne kilogramy i zadba o zdrowie, rozpocznie naukę i zacznie poszerzać swoje horyzonty, bądź każdego dnia przywita dzień szerokim uśmiechem. Tu także możliwości jest wiele. Cytując pewien wiersz noworoczny : Można zdecydować się na wielkie zmiany, bądź metodą małych kroczków wprowadzać je do swojego życia powolutku.

Jedno jest pewne każdy kolejny Nowy Rok przynosi nam nowe możliwości, znajomości i wzbogaca nasze wnętrza. To my sami decydujemy ile z tego wykorzystamy, dlatego może warto tym razem ustawić sobie poprzeczkę wyżej aniżeli rok wcześniej?